Kiből lesz a jó gyorselemző grafológus?
May 9, 2016
Mire jó a gyorselemzés tréning?
Mit jelent az hogy gyorselemzés? Aki találkozott már grafológussal tudja, hogy legalább kétféle műfajban dolgoznak: A grafológiai szakvélemény elkészítése több munkanapot is igénybe vesz, a grafológus mér, arányokat és szórásokat elemez, mire elkészíti a komoly, mindenre kiterjedő írásos szakvéleményét.

A gyorselemzéskor erre nincs lehetőség, a kézírás megpillantásakor azonnal elkezdődik a tanácsadási folyamat, az itt és most művészete.
Milyen helyzetekben kerülhet erre sor?
- baráti társaságban,
- vállalati vagy egyetemi rendezvényeken,
- kiállítások, vásárok alkalmával,
- bármilyen civil vagy közösségi rendezvény alkalmával.
Bár úgy tűnhet, hogy egy ilyen villámelemzés sokkal könnyebb műfaj, mint egy teljes személyiségképet feltáró elemzés, ez nem feltétlenül van így. Mindenképpen más hozzáállást és kompetenciákat kíván meg a grafológustól, és erre érdemes nagyon felkészülni.
A grafológusnak azonnali kapcsolat felvételi képességre van szüksége, képesnek kell lenni megszólítani, kinyitna kliens, hogy minél közvetlenebb hangvétel alakuljon ki. Grafológusként fel kell tudnom mérni, kivel ülök szemben, mit bír el, mennyire érzékeny, mit szeretne vagy mire van szüksége? Meg kell teremtenem azt a bizalmi légkört, amiben mer és tud is beszélgetni a szakemberrel. Fontos, hogy a grafológus soha ne essen a varázsló szerepébe - néhányan ilyennek képzelnek bennünket – hanem a kompetens segítő szakember beszélgessen.
10 perc alatt nem mehetünk túl mélyre, nehogy túlságosan felkavarjunk, megsebezzünk, beletenyereljünk, de pont annyit kell adnunk, amely elindítja a belső önismereti munkát.
A lényeg pont ez, az önismereti munka beindítása, nem pedig 10 perces, mindent megoldó tanácsadás. Soha ne adjunk konkrét tanácsot, a kliensnek kell megoldania belső munkával a problémáit, mi ezt a folyamatot segíthetjük.
Hogyan tudjuk ezt elérni? Az írás makro és mikrovilágának együttes megértésével, a fókuszálással, a problémagócok kiemelésével és persze empátiával, tanácsadási rutinnal.
Hogyan építkezünk egy 10 perces tanácsadásban? Többek között ezt kell megtanulnunk a tréningen!
Tréningünk során oldott légkörben, gyakorlatok és élet közeli példák segítségével fejlesztjük az azonnali értékelő- és visszajelző képességet. Hangsúlyt fektetünk arra is, hogy az őszinte, de humánus tanácsadás módszereit adjuk át a hallgatóknak.
Egy gyorselemzés, ha jól csinálják, csodát tehet, kihívhatja a környezet elismerését a grafológus és a GRAFOLOGIA iránt is. A grafológus szerepe azért mégis a segítségnyújtás, a mások iránt érzett támogató attitűd kinyilvánítása.
A képzésre minden grafológust és haladó grafológus hallgatót szeretettel várunk!



Featured Posts
Recent Posts
May 8, 2019
September 6, 2018
September 6, 2018
July 17, 2018
July 17, 2018
January 24, 2018
September 5, 2017
August 7, 2017
April 10, 2017