Mire jó a REZONOMETRIA ?
August 25, 2016

A lélek térképe, a Rezonometria
A Rezonometria grafológiai méréseken és azok értelmezésén alapuló elemzési módszer, mely Dr. Szidnai László igazságügyi grafológus szakértő, klinikai írás-szakpszichológus dolgozott ki és tesztel már évtizede sok tanítványa segítségével.
Grafológiai protokoll
A módszer nagy előnye, hogy ugyanarról az írásról minden grafológus ugyanazokat a háttér- információkat (modelleket) képes fölállítani, melyek a grafológiai elemzés alapjául szolgálnak, azaz egységesíti a grafológiai gondolkodást. Erősíti annak validitását, reprodukálhatóságát és bizonyíthatóságát, azaz a tudományosság kritériumait.
A módszer másik nagy előnye, hogy rávilágít a tudatalatti működésére, melyre idáig leginkább csak a vonalvizsgálat adott igen korlátozott lehetőséget a mai általánosan elterjedt golyóstoll-használat miatt. Két új fogalom, a "bázis" - belső arányszám - és a "potenciális betűméret" bevezetésével - mely az arányosságon alapuló egyéni "méret-idea" - következtetni tudunk az egyénben rejlő képességek és a valós viselkedés közötti eltérésekre, ellentmondásokra. A mérési eredmények alapján könnyen föltárható a belső arányosság vagy arányeltolódás, melyet az ideához viszonyíthatunk.
Az adatokból közvetlenül leolvashatóvá és értelmezhetővé válnak a kora-gyerekkorban a személyiségbe égetett szülői elvárások és "útmutatások", azaz a "parancsok és tiltások" rendszere, melyek sorskönyvszerűen alakíthatják életünket. Ezért a Rezonometriai elemzési technika különösen ajánlható a tranzakcióanalízis tanácsadási technikáját ismerő és szerető grafológusoknak, akiknek hatékony diagnosztikai hátteret ad a módszer alkalmazása. A húrok értékelésekor közvetlenül olyan pszichológiai modellekre kapunk jelzést, mint az Erikson-féle életkori feladatok megvalósulása, a sikerorientáltság, kontrollhely, sztrók-éhség és az elhárító-mechanizmusok.
A mérni és számolni nem szerető grafológusoknak azért ajánljuk a módszert, mert egyszerűbb mérni kategóriákban, mint milliméterben és tulajdonképpen nem kell számolni! A számoló program megkímél minket a bonyolult számítások elvégzésétől, csupán a készen kapott eredményeken kell elgondolkodnunk és megalkotnunk az elemzést. Ez a dinamikus személyiségkép készítés módszere.
A grafikon értelmezése a tudattalan működések megértésének alapjául szolgál. A pontos és mély elemzés a kora gyerekkori hatások és előírások feltárásával, a belső arányeltolódások megértésével, a formaalakítás sikerességének megítélésével, valamit a klasszikus grafológiai tudás alkalmazásával válik lehetővé.
Demeter Lilla
grafológus, írásanalitikus szaktanácsadó
A Rezonometriai Egyesület honlapja: http://rezo.hu/



Featured Posts
Recent Posts
May 8, 2019
September 6, 2018
September 6, 2018
July 17, 2018
July 17, 2018
January 24, 2018
September 5, 2017
August 7, 2017
April 10, 2017