Mit árulnak el rólunk a lap széli firkáink?
August 29, 2016

Unalmas értekezleteken, érdektelen előadások közben, telefonkapcsolásra várva firkálgatunk, firkálgatunk. A gyermekek füzete tele van rajzokkal. Mikor keletkeznek az ábrák? Ha a tanítási óra nem köti le a figyelmét, vagy éppen akkor lesz rajzolhatnékja, ha nagyon feszült. A rajz mindenképpen hasznos, hiszen levezeti a bennünk lévő feszültséget, szórakoztat addig, amíg várakoznunk kell.
Miről beszélnek e rajzok? Tudatos működésünk eredménye ugyan, de vele egy időben a tudatalattink üzenete is. Nem mindegy, hogy egész lap áll rendelkezésünkre a rajzolgatásra, vagy csak könyvünk, füzetünk pici fehér felülete.
Ha a papírlap nagy felületet kínál, és mi mégis csak kicsi rajzocskát készítünk, (különösen akkor, ha írás közben betűink nagysága is meglehetősen kicsike):
Ön kissé szorongó, kissé magányos alkat. Nehezen kezdeményez kapcsolatokat, s ha Önt szólítják meg, bizonytalan, gyanakvó.
Ha rajza a lap nagyobbik területét betölti : Ön nyitott a kapcsolatokra, többnyire jókedvű,az élet napos oldalát kedvelő személyiség.
Ha rajza a lap felső harmadát tölti ki: gazdag fantáziával megáldott, a szellemi érdeklődést előnyben részesítő személy. Nem a gyakorlati feladatok vonzzák, hanem azok, amelyeket gondolkodva kell megoldania.
Igazi ösztönlény, aki a lap alsó harmadát rajzolja tele. Fontos számára minden, ami az anyagiakkal, szexualitással kapcsolatos. Szeret jókat enni, a test örömei foglalkoztatják.

Az sem mindegy, hogy ha a rajz erősen balra húz: az ilyen rajzoló számára fontos a család, a múlt és önnön érdekei befolyásolják döntéseit, szívesebben támaszkodik a maga tapasztalataira.
Szemben azzal az emberrel, akinek rajza inkább a papír jobb oldalán helyezkedik el. Aktív, lendületes, a világra nyitott, a kapcsolatok felé befogadó ember rajza ez. Nyitott az információkra, szívesen tanul, az új ismeretek gyors lépésekre sarkallják.
A vonalakat és ábrákat rajzolók intim kapcsolataikról, nyíltságukról vagy éppen tartózkodó zártságukról vallanak. Az sem mindegy, hogy milyen nyomatékkal rajzoljuk a vonalakat. Az agresszív ember nyomatéka nagy, csaknem átszakítja a papírt, az alig látszó vonalak gyengeségre, szorongásra, gátlásokra utalnak.
Ha az ismétlődő motívumok füzérre hasonlítanak, nyílt, kifelé forduló, extrovertált emberről szól a rajz.
Az árkádra hasonlító motívum alkotója inkább befelé forduló, zárt személyiség.

A kacsok, indák alkotója hajlékonyságával, rugalmasságával tűnik ki embertársai közül.
Aki köröcskéket rajzolgat egymás mellé, szeretné, hogy minden, amit alkot, tökéletes legyen.
Ám ha besatírozza e köröket, szeretné, ha magáénak tudhatna olyan javakat, amelyekre egyelőre csak vágyik. Uralkodni szeretne, alantas ösztöneit egyelőre azonban féken tartja.



Featured Posts
Recent Posts
May 8, 2019
September 6, 2018
September 6, 2018
July 17, 2018
July 17, 2018
January 24, 2018
September 5, 2017
August 7, 2017
April 10, 2017