Az én „ováljaim”
Grafológusként sokat lehet gondolkodni az oválok- kerek betűk- képzésének módján, alakján, irányán. A térben megtett útvonal ezúttal is kifejezi igényünket a tér belakásáról, felhasználásának módjáról, az energia felhasználásunk hatékonyságáról. Hogy mi, hol kezdődik vagy záródik, szakadozik vagy duplázódik, az mindig beszédes jelzés alkotójuk mentális és lelki tényezőiről.
S a formavilág jelzéseiről, a vonal-nyomás jellegzetességeiről még nem is beszéltünk! Az oválok lehetnek vertikális nyújtottak, szűkek vagy horizontálisan terjeszkedők, netán ilyenek is-olyanok is. Kerekek, tojás alakúak, horpatagok, de akár vonallá vagy ponttá is alakulhatnak.

Ha csak ezt a hat ovált nézzük: az első kettő szignó, rövid aláírás egyetlen mozdulattal készült. Megtalálod az útját? Érdekes, hogy az első fölülről zár dupla takarással, a második alulról. A tér irányainak szimbolikus tartalmai vannak, melyek a tudatalatti irányításához kötődnek. A mérete egy külön történet lehetne!
A második sor kerek formái megszakadó ponttal indulnak, melyek a koncentrációra szánt idővel kapcsolatosak.
Az alsó sor vonásai dupla zárással, kis nyitottsággal, illetve vonalmegszakadással és plusz hurokterülettel jellemzik készítőjük attitűdjét a világ felé.
A képek persze csak illusztrációk. Te megfigyelted már kerek ovál betűid variációit? Vajon miről mesélnek?
Szeretnél többet megtudni a grafológiáról, akkor itt te is megteheted:



Featured Posts
Recent Posts
May 8, 2019
September 6, 2018
September 6, 2018
July 17, 2018
July 17, 2018
January 24, 2018
September 5, 2017
August 7, 2017
April 10, 2017